
Kompanija Ericsson Nikola Tesla jučer je izvijestila investicijsku javnost priopćenjem na web stranici Zagrebačke burze da će na izvanrednoj glavnoj skupštini u prosincu dioničari odlučivati o isplati dividende od 49 kuna po dionici.
Nadzorni odbor i Uprava te kompanije u srijedu su zajednički predložili glavnoj skupštini usvajanje isplate dividende u iznosu od 49 kuna po dionici. Izvanredna glavna skupština Ericssona Nikola Tesla, kako piše u obavijesti, održat će se 9. prosinca 2020. godine. Usporedbe radi, lani je dioničarima Ericsson Nikole Tesle bila isplaćena dividenda od 70,6 kuna po dionici, i to iz zadržane dobiti iz 2017. i 2018. godine.
Prema ranije objavljenim podacima, Ericsson Nikola Tesla grupa je u 2019. godini ostvarila neto dobit od 102,6 milijuna kuna, što je 9,7 posto manje u odnosu na godinu ranije. Jučer se dionicama Ericsson NT trgovalo po cijeni od 1360 kuna.
Komentari (0)
Komentiraj