Svjetska tržišta

Drugi dan za redom Wall Street pada nakon potopa cijene nafte. Oglasila se i Coca-Cola

Ulagači se plaše duboke recesije
Coca-Cola, ilustracija
 Nikola Vilic / CROPIX
Ulagači se plaše duboke recesije

Na Wall Streetu su u utorak burzovni indeksi oštro pali drugi dan zaredom jer se nakon povijesnog pada cijena nafte i sumornih poslovnih procjena američkih kompanija ulagači plaše duboke recesije.

Dow Jones potonuo je 631 bod ili 2,67 posto, na 23.018 bodova, dok je S&P 500 skliznuo 3,07 posto, na 2.736 bodova, a Nasdaq indeks 3,48 posto, na 8.263 boda.

U svih 11 najvažnijih sektora S&P 500 indeksa cijene dionica jučer su pale više od 1,6 posto, pri čemu je energetski sektor zabilježio već sedmi pad u posljednjih osam trgovinskih dana.

Dan prije ulagače je šokirao pad cijene nafte s isporukom u svibnju na američkom tržištu u negativno područje jer trgovci nisu imali kome prodati, ali ni gdje uskladištiti naftu.

Jučer je, pak, cijena nafte s isporukom u lipnju potonula 43 po...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
12. studeni 2025 19:48