PRIJETNJA SIGURNOSTI

Amerikanci žele da se kibernetički napadi istražuju jednako detaljno kao i avionske nesreće

Biden zatražio je od Ministarstva domovinske sigurnosti da osnuje javno-privatni odbor za istragu velikih kibernetičkih napada
Sastanak čelnih ljudi američkih obavještajnih službi u Washingtonu, 2021.
 Upi/Alamy/Alamy/Profimedia
Biden zatražio je od Ministarstva domovinske sigurnosti da osnuje javno-privatni odbor za istragu velikih kibernetičkih napada

Globalni kibernetički napadi postaju sve stvarnija prijetnja sigurnosti te zbog toga američki stručnjaci predlažu da se istražuju poput avionskih nesreća.

Naime, američki predsjednik Joe Biden zatražio je od Ministarstva domovinske sigurnosti da osnuje javno-privatni odbor za istragu velikih kibernetičkih napada.

Između ostalog, odbor bi trebao pojačati napore u identificiranju, odvraćanju, zaštiti, otkrivanju i reagiranju na zlonamjerne kibernetičke napade i njezine aktere te na temelju analiza prethodnih napada primjenjivati naučene lekcije.

Stručnjaci za kibernetičku i zrakoplovnu sigurnost uočili su kako Bidenov prijedlog vuče paralele s Nacionalnim odborom za sigurnost prometa (NTSB), formiranim 1967. godine.

"Nakon avionske nesreće, NTSB šalje "go tim" od desetak il...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 15:56