njemački automobilski div

Volkswagen: ‘Ulažemo dodatnih 620 milijuna dolara u Northvolt‘

Investicija je sastavni dio 2,75 milijardi dolara vrijednog kruga financiranja koji je pokrenula švedska tvrtka, a vlasnički će udio VW-a i nakon nove injekcije kapitala iznositi oko 20 posto
 Jens Schlueter/AFP
Investicija je sastavni dio 2,75 milijardi dolara vrijednog kruga financiranja koji je pokrenula švedska tvrtka, a vlasnički će udio VW-a i nakon nove injekcije kapitala iznositi oko 20 posto

Njemački proizvođač automobila Volkswagen objavio je u srijedu da će uložiti dodatnih 620 milijuna dolara u švedskog proizvođača litij-ionskih baterija Northvolt kako bi osigurao opskrbu ključnim dijelovima za svoja električna vozila.

Investicija je sastavni dio 2,75 milijardi dolara vrijednog kruga financiranja koji je pokrenula švedska tvrtka, a vlasnički će udio VW-a i nakon nove injekcije kapitala iznositi oko 20 posto.

Godine 2019. njemački automobilski div uložio je u Northvolt 900 milijuna eura.

"Ovom investicijom jačamo strateško partnerstvo s Northvoltom u ulozi dobavljača održivih baterijskih ćelija koje se proizvode uz upotrebu obnovljivih izvora energije i mogu se u potpunosti reciklirati", rekao je financijski direktor VW-a Arno Antlitz.

Novi kapital bit će ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
20. prosinac 2025 06:18