OGROMNI POTENCIJAL

Ulaganja Europske investicijske banke u Ukrajinu i zapadni Balkan: Poslovna prilika za hrvatske kompanije

Izdvojila je hrvatske kompanije iz područja inženjeringa, građevinarstva, proizvodnje hrane i obrazovanja

Irena Weber

 Marko Todorov/Cropix
Izdvojila je hrvatske kompanije iz područja inženjeringa, građevinarstva, proizvodnje hrane i obrazovanja

Ulaganja Europske investicijske banke (EIB) u Ukrajinu i zapadni Balkan predstavljaju poslovne prilike za hrvatske kompanije, istaknuto je u ponedjeljak na konferenciji koju je organizirala Hrvatska udruga poslodavaca (HUP) u suradnji s EIB-om i Ministarstvom financija.

Glavna direktorica HUP-a Irena Weber je apostrofirala je "ogromni potencijal" EIB-ovih ulaganja u zapadni Balkan i Ukrajinu, ocjenjujući da je stoga važno povećati njihovu vidljivost u javnom prostoru.

"Cilj je napraviti pomak prema tome da se hrvatske kompanije jave kao snažan partner i investitor u projektima koje financira EIB, u ovom slučaju s fokusom na Ukrajinu i zapadni Balkan, izjavila je Weber, izdvojivši hrvatske kompanije iz područja inženjeringa, građevinarstva, proizvodnje hrane i obrazovanja.

"Smatram...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
23. studeni 2025 06:45