VODIČ ZA VIKEND

Zagrebački dućani gomilaju robu, dovlače ljudstvo i mijenjaju radno vrijeme; Drugi najveći trgovački lanac u državi: Naši parkinzi su otvoreni...

Supermarketi i centri pojačavaju timove i zalihe kako bi izbjegli nestašice tijekom povijesnog okupljanja.

Arhivska fotografija

 Jure Miskovic/Cropix
Supermarketi i centri pojačavaju timove i zalihe kako bi izbjegli nestašice tijekom povijesnog okupljanja.

Dio domaćih trgovačkih lanaca također se dobro pripremio za subotu i Thompsonov koncert kako za vrijeme najvećeg javnog okupljanja u povijesti Zagreba ne bi bilo nestašica pića i hrane u trgovinama.

U Studencu, šestom po veličini trgovačkom lancu u državi, donijeli su odluku da zbog koncerta na Hipodromu u subotu produlje radno vrijeme triju trgovina do jedan sat ujutro.

image

Pripremanja trgovina, kafića i restorana na Kajzerici za koncert Marka Perkovića Thompsona

Josip Bandic/Cropix

Riječ je o marketima u Adamićevoj ulici u novozagrebačkom kvartu Zapruđe, na Glavnom željezničkom kolodvoru i u Selskoj ulici na Črnomercu. Uz to, dulje će, do 23 sata, raditi i njihova trgovina u Trumbićevoj ulici u Zapruđu. Sve četiri trgovine počinju s radom u deset sati.

Poslodavci upozoravaju na probleme koje će uzrokovati Thomposonov koncert: ‘Ti radnici bit će u posebno velikom izazovu‘

- S obzirom na povećan broj posjetitelja u gradu tijekom vikenda, osigurali smo i da dovoljan broj naših trgovina radi u nedjelju, pa će tako ove nedjelje na području Zagreba biti otvoreno čak 55 naših trgovina. Radno vrijeme svih lokacija dostupno je na našoj službenoj web-stranici – naveli su nam u Studencu.

Kako bi zadovoljili očekivani veliki porast broja kupaca u zagrebačkim trgovinama tijekom subote i nedjelje, u Studencu su rasporedili dio svojih djelatnika iz trgovina u rubnim dijelovima Zagreba i iz zagrebačke okolice u trgovine u blizini Hipodroma.

image

Pripreme za nadolazeći koncert Marka Perkovića Thompsona

Goran Mehkek/Cropix

- Poduzeli smo niz organizacijskih mjera kako bismo osigurali kvalitetnu uslugu i dostupnost proizvoda na svim frekventnim lokacijama u Zagrebu. Uz pojačane timove, osigurali smo i dodatne količine asortimana, prvenstveno pića, ali i hrane te „ready-to-eat“ asortimana, kako bi naši kupci bez poteškoća mogli doći do potrebnih proizvoda – ističu u Studencu.

Problemi s dostavom

I najveći domaći trgovački lanac Konzum pripremio se za predstojeći vikend, iako, kako nam je poručeno iz te kompanije, neće biti promjena redovitog radnog vremena njihovih trgovina u Zagrebu.

- Proveli smo sve potrebne mjere kako bismo zadovoljili potrebe naših kupaca. Istovremeno, moguća su kašnjenja u dostavi ili nemogućnost isporuke narudžbi napravljenih putem naše online trgovine, o čemu smo obavijestili naše kupce te im se zbog toga unaprijed ispričavamo – kažu u Konzumu.

I trgovine Kauflanda, Spara, Interspara i Lidla u metropoli bit će za predstojeći vikend otvorene prema redovitom radnom vremenu.

Državni inspektori krenuli u akciju uoči Thompsonovog koncerta. Rezultati su spektakularni, pljušte ‘mjere‘

- Trgovine su opskrbljene i spremne kako bismo kupcima, kao i uvijek, pružili velik izbor i kvalitetu po najboljim mogućim cijenama – poručeno nam je iz Kauflanda na pitanje jesu li u očekivanju koncerta na Hipodromu poduzeli neke posebne mjere kako bi spriječili nestašice pića u trgovinama ili velike gužve na blagajnama.

Iz Lidla su nam, među ostalim, skrenuli pozornost na činjenicu da će njihova zagrebačka parkirališta u subotu i nedjelju biti otvorena u redovitom radnim vremenu.

- Lidl u zagrebačkim trgovinama ima dovoljan kapacitet radne snage kako bi kupcima pružio kvalitetnu i brzu uslugu. Uz to, u trgovinama u neposrednoj blizini lokacije koncerta će biti pojačan i dodatno proširen asortiman vode - navode u drugom najvećem trgovačkom lancu u državi.

U Sparu i Intersparu otkrivaju kako će svoje trgovine u Novom Zagrebu i okolici Hipodroma opskrbiti potrebnom robom u petak poslijepodne budući da, ističu, dostavna vozila u subotu neće moći pristupiti tim lokacijama.

- Naše su trgovine pravovremeno pojačano opskrbljene, s posebnim naglaskom na asortiman pića i vode, kako bismo i u otežanim uvjetima osigurali dostupnost ključnih proizvoda. Djelatnici su informirani o organizacijskim prilagodbama, a poduzeli smo sve potrebne mjere kako bi trgovine nastavile s nesmetanim radom - kažu u Spar Hrvatska.

Preporučuju kupcima s područja Novog Zagreba da kupnju obave ranije, u četvrtak ili petak, kako bi izbjegli moguće prometne zastoje i ograničenja u pristupu prodajnim mjestima.

I McDonald‘s produljuje radno vrijeme

Kada su u pitanju pripreme trgovačkih centara za invaziju Thompsonovih fanova na Zagreb, iz Arena Centra upozorili su svoje goste na otežani pristup gradskim prometnicama Centru u subotu zbog posebne regulacije prometa, kao i na moguće gužve na parkiralištima Centra. Iz Arene preporučuju gostima Centra da za dolazak koriste gradski prijevoz. U Arena Centru nisu promijenili odluku da u lipnju i srpnju trgovine u Centru neće raditi nedjeljom.

- Naša prodajna mjesta 4. i 5. srpnja radit će prema redovnom radnom vremenu. Provedene su sve potrebne aktivnosti kako bismo osigurali zadovoljstvo i potrebe naših kupaca – poručeno nam je iz Tiska.

Izazovan vikend u Zagrebu zbog koncerta na Hipodromu čeka i zagrebačke restorane.

- U subotu će dio naših restorana u Zagrebu imati duže radno vrijeme. Očekujemo povećan broj gostiju te ćemo sukladno situaciji toga dana prilagođavati raspoložive resurse - poručeno nam je tvrtke Globalna hrana koja upravlja restoranima McDonald‘sa u Hrvatskoj.

image

Marko Perković Thompson

-/Afp
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?

Komentari (0)

Komentiraj

Ovaj članak još nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
04. srpanj 2025 13:53