Suradnja

Hrvatske kompanije šire se na kazahstansko tržište i ugovaraju vrijedne poslove

Hrvatska delegacija posjetila je Kazahstan kako bi dodatno ojačala odnose bilateralni odnos
Delegacija Hrvatske u posjetu kazahstanskom gradu Aktau
 PR

Pri posjeti župana i gradonačelnika gradu Aktau na istočnoj obali Kaspijskog mora, Ina i Crosco dogovorili su instalaciju dva tornja za bušenje u Kazahstanu te još dva u Ukrajini, dok će se u hrvatskom Brodotrogiru, kako doznajemo, graditi brodovi za plovidbu tim istočnim morem.

Budući da se nalazi na obali, Aktau, naime, mogućnost svog razvoja vidi u turizmu te u planu ima izgradnju marina, a kako je već 18 brodova koji plove Kaspijskim morem izgrađeno upravo u Hrvatskoj, dogovoren je nastavak te suradnje. Uz to, vlada tog grada najavila je i otvaranje vrata za zagrebačku tvrtku Splendor koja će za kazahstanske naftne i plinske kompanije proizvesti Gore-tex profesionalnu odjeću.

Rezultati su to posjeta hrvatske delegacije Kazahstanu koju je predvodio Ivica Pirić, počasni konzul Ukrajine, te hrvatski veleposlanik u Kazahstanu Refik Šabanović, a organiziran je s ciljem daljnjeg jačanja odnosa između te istočne države i Hrvatske.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?

Komentari (0)

Komentiraj

Ovaj članak još nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
04. svibanj 2025 08:44