- Ovo vam je posao u izumiranju, ova prodaja cvijeća za blagdan Svih svetih i Dušni dan. Još koju godinu i nestat ćemo kao i videoteke! Sjećate li se koji je to nekad biznis bio, na svakom je kantunu bila po jedna! A danas nitko ne zna ni što je to!
Eto, tako su nas, s tim riječima dočekali prodavači cvijeća, koncentrirani uglavnom na šibenskom pazaru. Nije među njima bilo neke gužve, a dijelom je, tvrde nam, razlog tome i što su Šibenčani malo lijeni, piše Šibenski.hr.
- Naši vam ljudi sve rade zadnji dan! Što ćete, nikome se ne žuri na groblje, sliježu ramenima, uz osmijeh.
- Alo, slušajte me, nije vam to razlog. Nego, umirovljenici kao i ja nemaju novaca, penzija je tek u petak, prvoga - objašnjava jedna bakica.
- A tko su šparići? - pitamo.
A na spomen trgovačk...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....