Novi izbor

Vujčić i Švaljek dobili povjerenje saborskog Odbora, u petak će glasovati zastupnici

Vujčić i Švaljek su potvrđeni kandidati Odbora za financije i državni proračun, a u petak će se vidjeti hoće li ih potvrditi i Sabor
Boris Vujčić
 Goran Mehkek / Hanza Media
Vujčić i Švaljek su potvrđeni kandidati Odbora za financije i državni proračun, a u petak će se vidjeti hoće li ih potvrditi i Sabor

S prijedlogom imenovanja Vujčića za guvernera, Švaljek za njegovu zamjenicu te troje viceguvernera suglasio se i saborski Odbor za izbor, imenovanja i upravne poslove, a o njihovu imenovanju u petak će odlučiti Hrvatski sabor.

Na sjednici Odbora za financije i državni proračun Klub zastupnika Stranke rada i solidarnosti Milana Bandića povukao je prijedlog da se za guvernera imenuje Ljubo Jurčić, a Robert Jankovics je kazao kako je nastao "šum u komunikaciji" između kubova za kojeg se nada da se neće ponoviti.

Ivan Lovrinović iz stranke Promijenimo Hrvatsku je kazao da vladajuća većina podržava guvernera i kontinuitet monetarne politike koja razara hrvatsko gospodarstvo, poručivši da je nužno provesti monetarnu reformu.

Branko Grčić (SDP) je imao tri ključne zamjerke n...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
08. prosinac 2025 12:15