Kineska tehnološka grupa Lenovo izvijestila je u četvrtak da joj je neto dobit u četvrtom fiskalnom tromjesečju više nego utrostručena zahvaljujući dobrim rezultatima u poslovanju s računalima i 'pametnim' uređajima.
U tromjesečnom razdoblju zaključno s ožujkom Lenovo je poslovalo s neto dobiti od 118 milijuna dolara. U istom razdoblju prošle godine iznosila je 33 milijuna dolara.
Prihodi su u četvrtom fiskalnom tromjesečju porasli 10 posto, na 11,71 milijardu dolara.
"Strategija razvoja poslovanja s PC-jima i 'pametnim' uređajima (PCSD), fokusirana na komercijalne, propulzivne i skuplje segmente proizvoda, donijela je željeni rezultat u vidu rekordnih prihoda u cijeloj fiskalnoj godini", izjavio je glavni izvršni direktor i predsjednik uprave Yang Yuanqing.
U fiskalnoj go...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....