Francuska banka Societe Generale izvijestila je u srijedu da je s mađarskim OTP-om dogovorila prodaju moldavske podružnice u sklopu reorganizacije poslovanja koja predviđa njezino povlačenje iz pojedinih dijelova istočne Europe.
Francuska banka drži 87,85-postotni udio u Mobiasbanca Societe Generaleu, četvrtom zajmodavcu u Moldovi s tržišnim udjelom od 13 posto.
U Societe Generaleu nisu objavili vrijednost transakcije, navodeći tek da će prodaja smanjiti njihove rezultate u četvrtom tromjesečju za 28 milijuna eura. Taj je iznos već uključen u jednokratni trošak od 240 milijuna eura, o kojem je banka izvijestila sredinom siječnja.
Zahvaljujući transakciji stopa adekvatnosti kapitala bit će uvećana za jedan postotni bod, poručili su iz francuske banke.
Proteklih je godina...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....