Podaci ACEA-e

Oporavak europske potražnje za automobilima u travnju: u Hrvatskoj rast dodatno usporio

U Hrvatskoj je u prošlom mjesecu prema podacima ACEA-e registrirano ukupno 7.068 novih automobila
 Nikola Vilic / Ilustracija / CROPIX
U Hrvatskoj je u prošlom mjesecu prema podacima ACEA-e registrirano ukupno 7.068 novih automobila

Potražnja za novim automobilima u Europskoj uniji snažno se oporavila u travnju dok je u Hrvatskoj njezin rast dodatno usporio, pokazuju u četvrtak objavljeni podaci udruženja europskih proizvođača ACEA.

U travnju je u 27 zemalja Europske unije (bez Malte za koju podaci nisu bili dostupni) registrirano ukupno 1,3 milijuna novih automobila, 9,6 posto više nego u istom mjesecu prošle godine, pokazuju podaci ACEA-e.

U ožujku njihov je broj smanjen za 5,3 posto. Među vodećim tržištima najveći, dvoznamenkasti skok prodaje zabilježile su Španjolska, za 12,3, posto, i Velika Britanija, za 10,4 posto.

Slijede Francuska s devet posto, Njemačka s osam posto, i Italija sa 6,5 posto.

Zemlje 'nove' i 'stare' Europe gotovo su se izjednačile u tempu rasta potražnje nakon višemjesečnog raz...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
12. prosinac 2025 18:38