Norveška, najveći zapadnoeuropski proizvođač nafte, odlučila se za radikalni zaokret u svojoj politici prema naftnoj industriji, piše Bloomberg.
Tijekom vikenda opozicijska Laburistička stranka odlučila je promijeniti svoj stav i prestati s poticanjem istraživanja nafte na području Lofoten otočja na samom sjeveru Norveške, što je u parlamentu oformilo snažnu većinu protiv bušenja nafte na tom području.
Riječ je o prilično dramatičnom preokretu i snažnom udaru na norvešku naftnu industriju, koji ukazuje na to da bi se era naftnog rudarenja, na čijim je krilima ova skandinavska nacija postala jedna od najbogatijih na svijetu, mogla bližiti svome kraju.
Naftne kompanije, na čelu s najvećim proizvođačem Equinor ASA, poručile su kako je upravo pristup Lofotenu ključ od...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....