Najveća tvrtka u Hercegovini

Ministar Horvat: 'Ne čudi me nešto naročito stanje oko mostarskog Aluminija'

Vlada FBiH odbila je zamolbu za nižom cijenom struje
Tvornica Aluminija u Mostaru
 Gorden Knezović / CROPIX
Vlada FBiH odbila je zamolbu za nižom cijenom struje

Ministar gospodarstva, poduzetništva i obrta Darko Horvat izjavio je u četvrtak da će se sve vezano uz raspetljavanje slučaja mostarskog Aluminija dogoditi u nekoliko sljedećih dana.

Na novinarski upit uoči sjednice Vlade da komentira situaciju oko mostarskog Aluminija u kojem je ugašena proizvodnja, a u kojem hrvatska država ima 12 posto udjela, Horvat je rekao da u ovom trenutku nema sve relevantne informacije, pa mu je teško odgovarati na taj upit.

No, dodao je da što se tiče samog poslovanja mostarskog Aluminija, iz jučerašnjih izjava iz medija moglo se čuti da u toj kompaniji postoje problemi zadnjih 20-tak godina tako da ga "nešto naročito ne čudi stanje".

"Na koji način će se priča razriješiti nije isključivo vezano samo za Vladu RH. Mislim da ljudi u Bosni i Herceg...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
09. prosinac 2025 16:35