Ministar financija o BDP-u

Marić: Stopa rasta na tragu očekivanja; evidentna poprilično visoka uvozna ovisnost

Ministar financija u izjavi novinarima kazao je da se iz danas objavljenih brojki DZS-a može izvući nekoliko dobrih, ali i nekoliko upozoravajućih stvari
Zdravko Marić
 Damjan Tadić / Hanza Media
Ministar financija u izjavi novinarima kazao je da se iz danas objavljenih brojki DZS-a može izvući nekoliko dobrih, ali i nekoliko upozoravajućih stvari

Ministar financija Zdravko Marić izjavio je u srijedu da je rast hrvatskog BDP-a u drugom ovogodišnjem kvartalu od 2,4 posto na tragu očekivanja Vlade i Ministarstva financija, no upozorio je na još poprilično visoku uvoznu ovisnost hrvatskog gospodarstva.

Državni zavod za statistiku (DZS) objavio je u srijedu prvu procjenu prema kojoj je bruto domaći proizvod (BDP) u proteklom kvartalu porastao za 2,4 posto na godišnjoj razini, što predstavlja znatno sporiji rast u odnosu na prethodni kvartal, kada je BDP skočio 3,9 posto.

Ministar financija u izjavi novinarima kazao je da se iz danas objavljenih brojki DZS-a može izvući nekoliko dobrih, ali i nekoliko upozoravajućih stvari, koje ne vrijede samo za drugo tromjesečje, već općenito za strukturu hrvatskog gospodarstva.

Kada j...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
17. prosinac 2025 06:40